RVT35HHTFWN00
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
RVT35HHTFWN00
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 70.08mm W x 52.56mm H
Series : HB IPS
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Riverdi
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : RGB
Dot Pitch : 0.22mm W x 0.22mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240
Controller Type : SC7272A
Description : 3.5 TFT IPS HIGHBRIGHTNESS FRAME
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) RGB 3.5" (88.90mm) 320 x 240