DT024DTFT
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
DT024DTFT
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 36.72mm W x 48.96mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.4" (60.96mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Displaytech
Backlight : LED
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : DT024
Description : LCD DISP TFT 2.4" 240X320
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) Parallel 2.4" (60.96mm) 240 x 320